Karel Eykman

Karel Eykman en Bart Ramakers
List en bedrog
Drie rederijkerskluchten

KLASSIEKEN

...

omslagontwerp Erik Prinsen
uitvoering ...
formaat 15 x 23 cm
omvang ca 200 blz.
prijs ca € 29,95
isbn 978 90 351 2731 9
nur ...

[FLAP]
Een waardin die haar echtgenoot bedot met een bedelmonnik, een boerin die verkleed als man de aanbidders van haar dienstmeid opwacht, een boer die aan drie verschillende slagers hetzelfde kalf verkoopt – in Playerwater, De Dove Bitster en Jan Fijnart wordt gelogen en bedrogen bij het leven.

Rederijkerskluchten als deze zijn in de zestiende eeuw immens populair. Op kermissen, jaarmarkten, vastenavond en een hele reeks andere feesten trekken ze veel toeschouwers. Dat heeft te maken met het verbale en fysieke spektakel waarmee hun opvoering gepaard gaat, met de zeven v’s van vechten, vloeken, vrijen, vreten, veinzen, vermommen en verkleden. Horen hoe iemand een list bedenkt, zien hoe die wordt uitgevoerd, en met welke resultaat – succes of mislukking –, vormt een belangrijke bron van vermaak en ontspanning. Of het nu om huwelijksleed, liefdesleed of handelsleed gaat – om het ongeluk van anderen is het altijd goed lachen.

[BIO]
Karel Eykman is kinderboekenschrijver en maakt teksten voor televisieprogramma’s als Het Klokhuis. Eerder vertaalde hij in de serie klassieken Karel ende Elegast en een verzameling Middelnederlandse komische verhalen onder de titel Van de man die graag dronk.
Bart Ramakers is hoogleraar oudere Nederlandse letterkunde aan de Rijksuniversiteit Groningen. Eerder verzorgde hij met Willem Wilmink in de serie klassieken Mariken van Nieumeghen en Elckerlijc.

Titels bij Prometheus

Reinaert de Vos (gebonden)
List en bedrog (gebonden)