Plaatsen van herinnering, Nederland in de 19 eeuw
ISBN: 9789035129504 | € 7,50
| Bindwijze | paperback |
| Omvang | 560 p. |
| ISBN | 9789035129504 |
| Prijs | € 7,50 |
| Eerste druk | 22-04-06 |
| Fonds | Plaatsen van Herinnering |
| Dit boek is te koop bij de boekhandel of via bol.com |
Het huisje waarin Van Gogh De aardappeleters schilderde, het Rijksmuseum, het Concertgebouw, het café waar Multatuli zijn Max Havelaar schreef, het station van Haarlem, het Vredespaleis, Batavia - het zijn slechts enkele plaatsen die voor ons onlosmakelijk verbonden zijn met de negentiende eeuw.
Ze zijn symbolisch voor de vele veranderingen die zich in die eeuw voltrokken en die de grote omslag naar de moderne tijd markeerden. De sporen daarvan zijn vaak nog duidelijk zichtbaar: in de spoorrails, de waterleiding, de verharde wegen en de uitbouw van de steden.
Veertig plaatsen van herinnering staan in dit boek centraal. Vele deskundigen schrijven met verve over de bekende en minder bekende plaatsen die herinneren aan deze ingrijpende ontwikkelingen in de politieke, culturele, economische en sociale geschiedenis van de negentiende eeuw.








