Dinsdag 1 april verscheen bij uitgeverij Prometheus de debuutroman De rest is naakt van Emma Zuiderveen. In haar roman onderzoekt Zuiderveen wat er kan gebeuren als je weigert je verdriet onder ogen te zien.
Ter gelegenheid van de verschijning van haar debuut werd Zuiderveen geïnterviewd door Marissa Klaver van LINDA. In het interview spreekt ze openhartig over eenzaamheid, verslaving, verdriet, eindeloos scrollen en porno.
Uit het gesprek blijkt dat Zuiderveen meer wil bereiken dan het vertellen van een verhaal: ze wil het gesprek over porno op gang brengen. ‘We hebben talloze discussies over roken, drank en gokken, maar dit laten we liever links liggen. Terwijl de meeste pornosites in handen zijn van één bedrijf: het is een monopolie dat er alles aan doet om je zo lang mogelijk online te houden, net zoals social media dat doen. Willen we wel dat deze industrie er zo uitziet? Dat is een vraag die we onszelf nog niet stellen en ik vind dat we dat wel zouden moeten doen,’ aldus Emma Zuiderveen.
Lees hier het interview in LINDA.
Meer over De rest is naakt:
So is een eigenzinnige jonge vrouw met een fascinatie voor zee- en weekdieren. Ze groeide op in een wooncollectief, met ouders die het als kunstenaars probeerden te rooien. Wanneer ze haar baan kwijtraakt, strekken de dagen zich eindeloos voor haar uit. Steeds vaker vult So haar tijd met porno kijken. Wat begint als een onschuldige vorm van ontspanning, wordt al snel een verslaving die haar leven overneemt.
Terwijl So zich steeds verder verliest in haar scherm, dringt zich een pijnlijke vraag op: waar vlucht ze eigenlijk écht voor?
De rest is naakt is een indringend portret van een vrouw in een door beelden overladen wereld. Het is een aangrijpend debuut, doordrenkt met seksuele thematiek, over een leven dat barst als je geen troost zoekt.
Emma Zuiderveen (1992) is wetenschapper, dichter en schrijver. Ze studeerde scheikunde en promoveert in milieuwetenschappen. In haar poëzie vertaalt ze de technische taal over klimaat en milieu naar een zintuiglijke en literaire vorm, en met presentaties over de forel probeert ze sympathie te winnen voor het dier.